Toimiva farkkupaita
Usein haluaa pukea toppien päälle jotain. Se joku voi olla toki neuletakki tai jakku, mutta se voi olla myös farkkupaita. Ja vieläpä lyhythihainen. Minusta Nicla farkkupaita on erittäin tomiva paita, koska se toimii kiinninapitettuna paitana, mutta myös auki jakun tavoin. Farkkupaita on aina rento ja oikein mukava arkipaita.

Nicla farkkupaita
Nicla on vaalea farkkupaita, joka on pehmoinen ja mukavantuntuinen päällä. Paita toimii paitana napitettuna kiinni, mutta myös jakkuna toppien, t-paitojen ja mekkojenkin päällä. Paidassa on kaulukset ja valkoiset pienet napit edessä. Hihat ovat löysähköt ja ne ylettyvät kyynerpäiden yläpuolelle. Malliltaan paita on laatikkomainen (helma on aavistuksen leveämpi kuin rinnanympärys) ja paidan helma on kauniisti pyöristetty. Paita ylettyy lantiolle, massukan alapuolelle.
- Nicla farkkupaita € 59,97 (99,95) koot 34-46

Minulla on paidasta päällä koko 34. Paita on reiluhkoa kokoa, mutta niin se saakin olla. Paidasta voi ottaa yhden koon pienemmän, jos haluaa.
Kerroin pari viikkoa sitten, että jossain vaiheessa perustopit loppuvat. Ja nyt ruvetaan olemaan siinä, että nyt ne loppuvat eli valkoisia perustoppeja on enää vaikea saada päävarastosta lisää. Suosittelen, että jos sellaisen haluat, tutustu toppeihimme täällä.
- Roselyn ribbitoppi € 34,95
Alaosana minulla on Pumpulia iholle oleva Pari Vincent midihame.
- Pari Vincent midihame € 59,97 (99,95 koot XS-M)
- Day koriclutch € 35,00 (70,00)
Katso Reels!
You are currently viewing a placeholder content from YouTube. To access the actual content, click the button below. Please note that doing so will share data with third-party providers.
More InformationTuotteen varaus liikkeeseen: Mikäli haluaa varata tuotteen liikkeeseen ja tulla sovittamaan, tulee se tehdä verkkokaupan kautta ja valita maksutavaksi ”Varaus liikkeeseen”. Tällöin tuote on sivussa ja noudettavissa liikkeestämme seuraavaan arkipäivään klo. 18.00 saakka.
Poikkeuksena lauantaina ja sunnuntaina tehdyt varaukset pidetään varattuina tiistaihin klo. 18.00 saakka.
Mikäli noutoa ei tapahdu tähän mennessä, varaus perutaan. Varauksen peruutuksesta asiakas saa sähköposti ilmoituksen. Verkkokaupasta tehty tuotevaraus maksetaan noudettaessa. Jos tilausta tehdessä tilauksessa lukee “Jälkitoimitus” laitamme tekstiviestin, kun tuote on saapunut liikkeeseemme.
Kategoriat Ylä- ja alaosat